Opcje przeglądania

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

 

           

KONSULTACJA BEHAWIORALNA ONLINE!!!!

 Konsultacja behawioralna online ma na celu pomagać osobom, które napotykają rożnego rodzaju problemy w zachowaniu swojego czworonożnego pupila, a nie maja możliwości lub bezpośredniego dostępu skontaktować się z doświadczonym behawiorystą. Są również dla opiekunów szczeniaków, którzy chcą odpowiednio wprowadzić zasady i prawidłowo wychować psiaka.

 

Wychowując i szkoląc psa, często mamy wątpliwości. Czy dobrze robię, czy może popełniam błąd…

W Internecie pełno jest przeróżnych porad szkoleniowych i wychowawczych, trudno jednak znaleźć wśród nich tą odpowiednią dla naszego przypadku. Im więcej opcji, tym więcej mamy rozterek.

Dlatego ważne jest by w razie poważnego problemu, zwłaszcza takiego, który ciągnie się miesiącami, nie korzystać z przeczytanych w internecie porad ale zgłosić się do specjalisty. To jedyna dobra droga na znalezienie rozwiązania problemów behawioralnych, która pozornie droga, w ostatecznym rozrachunku pomoże oszczędzić wiele zmartwień, nerwów a może nawet strat materialnych.

Behawiorysta kim jest???

Behawiorysta jest  to więc ktoś w rodzaju psychologa czy terapeuty zwierząt, czasem spotyka się tez nazwę zoopsycholog. 

Ja rozróżniam dwie grupy: diagnostów i praktyków. Do pierwszej grupy zaliczają się m.in. zoopsycholodzy. Ich praca polega na postawieniu diagnozy i ocenie stanu zwierzęcia, oraz przestawieniu w formie pisemnej sposoby dalszego postepowania z psem. Druga grupa to osoby, które w swojej pracy wykorzystują warsztat trenerski. Wiedza  teoretyczna ma tu bezpośrednie przełożenie na praktykę a praktyka weryfikuje wiedze teoretyczną. Jedno uzupełnia drugie i jedno drugie wspiera. W przeciwieństwie do pracy z człowiekiem, praca z psem nie może polegać jedynie na konsultacji. Tu potrzebne są konkretne działania, regularne ćwiczenia i aranżowanie sytuacji, w taki sposób, by pies i jego opiekun mogli z powodzeniem uczyć się ze sobą współpracować i wzajemnie wspierać.

Dzięki dobrze zaplanowanym ćwiczeniom, wzmacnia się więź miedzy psem a jego opiekunem, co znacznie zwiększa szanse na rozwiązanie psiego problemu.

 

Problemy natury behawioralnej – najczęściej występujące u psów to:

  • agresja (z różnych przyczyn)
  • nadpobudliwość/nadruchliwość
  • obsesje/fiksacje/zaburzenia obsesyjno-kompulsywne (OCD)
  • brak pewności siebie
  • niepokój /lek przed separacją
  • depresja

 

JAK WYGLĄDAJĄ konsultacje ?

Konsultacja behawioralna On-line, to nietypowa forma współpracy na odległość.

Podczas takiej konsultacji porad udzielam telefonicznie lub za pomocą komunikatorów internetowych (mail, Facebook, Skype).

Należy wiedzieć, iż skuteczność konsultacji on-line może być mniejsza niż w przypadku standardowej indywidualnej konsultacji behawioralnej, która zawsze odbywa się w miejscu zamieszkania psa i jego rodziny.

Podczas konsultacji przeprowadzam dokładny wywiad na temat dotychczasowej historii psa, jego aktywności, stanu medycznego. Wspólnie z właścicielem ustalam indywidualny plan pracy z psem, z podziałem na poszczególne etapy. W trakcie jego realizacji pozostaje w stałym kontakcie mailowym i telefonicznym z opiekunem udzielając wskazówek i porad, a w zależności od rodzaju problemu umawiamy się na spotkania kontynuacyjne.

 

 

W celu umówienia się na behawioralną konsultację online:

-proszę o kontakt na :

psipadki@gmail.com

lub na Messenger https://www.facebook.com/PsiPadki-176470409516123/

oraz przesłanie pełnego opisu problemu zachowania psa, mogą być również filmy.

- koszt konsultacji online to 150 zł

- Po zaksięgowaniu wpłaty, umawiamy się na konkretną datę i godzinę konsultacji.

- Po konsultacji otrzymasz ode mnie podsumowanie oraz szczegółowy plan dalszej pracy z psem.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl